باغ رستوران باغ بهشت فشم

باغ رستوران باغ بهشت فشمرستوران باغ بهشت، باغیطبقاتی به مساحت تقربی 4000مترمربع و دارای 4 طبقه است که به لطف معماری داخلیویژه اش که با احترام کامل به طبیعت زیبای منطقه فشم طراحی شده دارای محیطی طبیعیو به عبارت دیگر بازتاب دهنده باغی از باغهای بهشت است. رستوران باغ بهشت از سال 1391 توسط آقای علیرضا امینیان، مدیر ومدیر داخلی کنونی رستوران افتتاح گردید. در سال 1399 پس از تغییراتی در کادرمدیریت و انجام تعمیراتی در بخش هایی از رستوران پس از چند ماه توقف فعالیت مجددابازگشایی شد.

فشم

فشم یکی از سه منطقه اصلی شهررودبارقصران واقع در 25 کیلومتری شمالشرق تهران است. آب و هوای فشم به دلیل ارتفاعبیش از 1900 متری آن و نیز موقعیت کوهپایه ای منطقه سرد و معتدل است؛ ازین رو فشم ازدیرباز به عنوان یکی از شناخته شده ترین ییلاقات پایتخت به شمار می رود و هموارهمقصد گردشگرانی است که مایلند ساعاتی را به دور از شهر و در دامان طبیعت به تفریحبپردازند.

معماری رستوران باغ بهشت

رستوران باغ بهشت در چهارطبقهمجزا با چهار شکل معماری محیطی متفاوت به نشان از چهار فصل سال، طراحی شده است.معماری هرطبقه ضمن حفظ اتحاد ظاهری با طبقات دیگر، شکل و روحیه ای متفاوت و منحصربه فرد دارد. عنصر آب در طراحی هرطبقه جایگاهی ویژه دارد و آبنما های معروفرستوران باغ بهشت به یکی از جذابیت های بصری این رستوران بدل شده است. ارتباططبقات رستوران با همدیگر از طریق پلکان های سنگی زیبا و عریض صورت می گیرد. همچنینیک آسانسور نیز برای استفاده میهمانان در رستوران تعبیه گردیده است.

آلاچیق های رستوران باغ بهشت

شهرت رستوران باغ بهشت گذشتهاز طبیعت زیبا و چشم انداز آن که درواقع طبیعت باشکوه فشم می باشد، به دلیل آلاچیقهای شیشه ای آن است که با ظرفیت های متنوع 4 نفره تا 40 نفره امکان پذیرایی ازمیهمانان خودرا در تمام فصول سال می دهد. در آلاچیق های رستوران باغ بهشت یکشومینه جهت شب و روزهای سرد سال و یک دستگاه تهویه جهت  روزهای گرم تعبیه شده است و میهمانان رستورانبا استقرار در اینآلاچیق ها ضمن مصون ماندن از سرمای زمستان ها یا گرمای تابستان ها می توانند ازطبیعت و چشم انداز کم نظیر رستوران باغ بهشت بهره مند شوند. بسیاری از میهمانانرستوران به منظور برگزاری جشن های خود ازقبیل جشن تولد عزیزانشان، رستوران باغبهشت را انتخاب می کنند. به همین منظور یکی از آلاچیق های شیشه ای رستوران باغبهشت برای برگزاری جشن تولد تزیین شده است.

سالن سرپوشیده رستوران باغبهشت

در طبقه چهارم رستوران باغ بهشتیک سالن وسیع و سرپوشیده دارای میز و صندلی با ظرفیت تقریبی 30 نفر وجود دارد کهنمای بسیار دلگشایی از منظره کوه های شمال تهران و طبیعت زیبای فشم را به میمهانانمستقر در خود هدیه می دهد. این سالن با امکانات ویژه ای از قبیل بلندگو وویدئوپروژکتور تجهیز شده است و مکان مناسبی برای برگزاری مراسمات، جلسات کاری واداری و یا میهمانی های مناسبتی باشد.

ساعت کاری رستوران باغ بهشت

رستوران باغ بهشت در تمامروزهای هفته اعم از روزهای عادی و تعطیلات رسمی از ساعت یازده و سی دقیقه پیش ازظهر تا ساعت بیست و چهار (دوازده شب) بدون وقفه آماده پذیرایی از میهمانان خود میباشد. در ایام ماه مبارک رمضان ساعات سرویس دهی رستوران باغ بهشت از زمان اذانمغرب به وقت محلی تا پایان روز خواهد بود.

آشپزخانه رستوران باغ بهشت

یکی از دلایل شهرت رستورانباغ بهشت آشپزخانه این رستوران است. آشپزخانه باغ بهشت درواقع یک سالن شیشه ای استدر ابتدای مسیر ورود میهمانان رستوران قراردارد. میهمانان می توانند فرآیند تهیه وآماده سازی غذاهای رستوران را از نزدیک مورد بررسی قرارداده و از سلامت غذا وکیفیت مواد به کار رفته در آن اطمینان حاصل نمایند. علاوه بر این تماشای کارسرآشپز ماهر رستوران و عملکرد سریع و دقیق کارکنان آشپزخانه از جذابیت های مشهوررستوران باغ بهشت به شمار می آید.

کباب های ایرانی رستوران باغبهشت

عمده ترین غذاهای رستوران باغبهشت را کباب های ایرانی تشکیل می دهند. این کباب ها از میان شناخته شده ترین کبابهای ایرانی انتخاب شده و به منوی رستوران راه پیدا کرده اند. پرطرفدارترین غذایرستوران باغ بهشت میکس کباب است که شامل یک سیخ شیشلیک، یک سیخ کباب لقمه، یک سیخجوجه کباب و یک سیخ کباب چنجه می باشد که در یک سینی به همراه یک سیخ گوجه کبابی،یک قالب برنج و سبزیجات به عنوان دورچین سرو می شود. علاوه بر این کباب ها فیلهکباب، کباب ترش، کباب برگ، جوجه کباب لبنانی، جوجه کباب بااستخوان و جوجه کباب بیاستخوان نیز طبخ و سرو می شود.

غذای دریایی رستوران باغ بهشت

غذای دریایی نیز اگرچه تنوعمحدودی در منوی رستوران باغ بهشت دارد اما توانسته است مشتریان خود را در این سالها به خود جلب نماید. غذاهای دریایی این رستوران شامل ماهی شیر و ماهی قزل آلا کهبه انتخاب مشتری بصورت سوخاری یا کبابی طبخ و سرو می شود و همچنین میگوی سوخاریویژه می باشد. میهمانان این رستوران با انتخاب سینی ویژه دریایی می توانند هرسهمورد را در یک سینی به همراه مواد دورچین سفارش دهند.

سایر غذاهای رستوران باغ بهشت

علاوه بر کباب های رستورانباغ بهشت و غذاهای دریایی که مورد تفصیل قرار گرفتند غذاهای دیگری نیز در منویرستوران جای دارد که از آن جمله می توان به دیزی سنگی، جوجه چینی و اکبرجوجه اشارهکرد. استیک نیز در این رستوران سرو می شود . برای تهیه استیک در باغ بهشت ازدستورپخت نیویورکی به عنوان پرکاربردترین روش پخت استیک استفاده می شود. باقالیپلو با گوشت گوسفندی نیز در منوی باغ بهشت وجود دارد که به انتخاب مشتری با گردنیا ماهیچه سرو می شود.

سرویس چای رستوران باغ بهشت

سرویس چای نوستالژیک رستورانباغ بهشت، یکی دیگر از جذابیت های این رستوران به شمار می آید. ویژگی منحصربفرد اینسرویس علاوه بر استفاده از مرغوبترین چای موجود در بازار، استفاده از سماور ذغالیجهت دم کردن چای است که به همراه قوری چینی به میهمانان تقدیم می شود. عطر مطبوعچای تازه دم کشیده برروی سماور ذغالی یادآور خاطرات قدیم و دورهمی های صمیمانهخانوادگی در گذشته است که اکنون به دلیل مناسبات امروزی زندگی شهری دیگر خبری از آنهانیست.

کافی شاپ رستوران باغ بهشت

رستوران باغ بهشت درواقع یککافه رستوران با منوی متنوعی از شیک ها، قهوه ها و دمنوش های لذیذ است که گرم وسرد سرو می شوند. کافی بار رستوران باغ بهشت همزمان با شروع به کار آشپزخانهرستوران امکان سرویس دهی به میهمانان خود را دارد.

سالن بازی کودکان رستوران باغبهشت

در طبقه اول رستوران باغ بهشتیک سالن سرپوشیده به مساحت 45 مترمربع با امکانات بازی و سرگرمی برای کودکان ونوجوانان تعبیه شده است. تجهیزات مورد استفاده در سالن بازی کودکان رستوران باغبهشت شامل تاب، سرسره و الاکلنگ پلاستیکی، قلعه بادی دارای استخر توپ، یک عدد میزتنیس و تجهیزات همراه و یک میز فوتبال دستی می باشد و می تواند موجبات تفریح وسرگرمی کودکان و نوجوانان را از همه سنین فراهم کند. لازم به ذکر است سالن بازیکودکان رستوران باغ بهشت هر روز مورد پاکسازی و نظافت مدون و دقیق قرار می گیرد تااطمینان والدین گرامی کودکان را از حیث رعایت اصول بهداشتی به همراه داشته باشد.

پرسنل رستوران باغ بهشت

مدیریت منابع انسانی دررستوران باغ بهشت جهت استخدام نیروی کار در رستوران، ضمن در اولویت قراردادن تجربهو تعهد کاری نیروی درحال جذب، ایشان را بدون درنظر گرفتن محل خدمت و آموزش هایتخصصی ارائه شده اعم از پرسنل اداری، سرآشپز و کارکنان آشپزخانه، مسئولان هماهنگیو سرویس دهندگان، از آموزش های عومی لازم درخصوص مشتری مداری و تکریم مراجعهکنندگان و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی باهدف تأمین رضایت کامل مشتریان بهره مندمی سازد. لازم به ذکر است این آموزش ها بسته به مدت زمان خدمت پرسنل و یا مشاهدهموارد خاص، تجدید و به روزرسانی می گردد.

سیاست کاری رستوران باغ بهشت

برای هیچ هدفی در رستوران باغبهشت از کیفیت هزینه نمی شود. این اصلی ترین سیاست مدیریتی در رستوران باغ بهشتاست. کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تهیه غذا، کیفیت طبخ و تهیه غذاها، کیفیتسرویس دهی به میهمانان رستوران، کیفیت آموزشی جهت ارتقاء سطح دانش پرسنل و ...،همه و همه باید در بالاترین سطح ممکن قرارداشته باشد. بدون تردید نیل به این مقصدایده آل به آسانی میسر نست و جلب رضایت همه میهمانان که از سلایق و علایق متنوعیبرخوردارند ناممکن می نماید؛ بدین منظور مدیریت رستوران باغ بهشت تلاش می کند تابا فراهم کردن یک پل ارتباطی مؤثر با مخاطبان و گروه هدف خود از طریق وبسایترستوران و شبکه های مجازی پذیرای انتقادات، پیشنهادات و بازخوردهای ایشان باشد تاراه خود را برای رسیدن به مقصد ایده آل به خوبی بیابد.

دورنمای رستوران باغ بهشت

آینده ای را که مدیران وپرسنل زحمتکش مجموعه رستورانی باغ بهشت برای این رستوران متصور هستند اینست کهدرکنار شهرت کنونی این رستوران به عنوان یک مکان دیدنی با جذابیت های ویژه خود وهمچنین غذاهای شناخته شده آن بتوانند برای رستوران باغ بهشت به عنوان یک محفلدوستانه و یک تفرجگاه خانوادگی برای همه ساکنین پایتخت و شهرهای اطراف با همهالزاماتی که به ایشان فراغت از دغدغه ها و استرس های زندگی روزمره شهری و پناهبردن به دامان طبیعت  را ارمغان می دهد،شهرتی چشمگیر را فراهم آورند.